Zachęcamy do kontaktu!
Z tego artykułu dowiesz się
W poniższym artykule wyjaśniamy, jaki jest koszt wykonania przeglądu technicznego domu.
Przegląd techniczny można przeprowadzić z wielu powodów. Przeważnie osoby zainteresowane tą usługą mają wyznaczony termin odbioru technicznego u dewelopera bądź rozważają zakup danej nieruchomości z rynku wtórnego. Poza tym coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych są także skorzy do regularnego sprawdzania stanu swoich lokali. Taki audyt techniczny to przede wszystkim zadbanie o swoje interesy, bezpieczeństwo oraz finanse. Przy przeglądzie technicznym należy zweryfikować takie elementy, jak: stan posadzek, instalacji, tynków oraz jakość stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo nie można zapomnieć o przyjrzeniu się kątom prostym, zachowaniu właściwych płaszczyzn czy termice domu.
Osoba wykonująca przegląd powinna również sprawdzić elewacje i zagospodarowanie terenu wokół budynku. Na końcu swoich działań dany fachowiec musi to jeszcze wszystko skrupulatnie opisać w protokole. Taki protokół będzie doskonałym fundamentem do negocjacji ceny w przypadku zakupu domu, zobowiązania dewelopera do wykonania stosownych napraw czy po prostu podpowiedzią dla ekipy remontowej odnośnie elementów wymagających poprawy.
Cena przeglądu technicznego domu jednorodzinnego może zależeć od kilku czynników, np. wielkości danej nieruchomości, miasta, czy oferty poszczególnych firm. Generalnie taki audyt techniczny to wydatek kilkuset złotych. Cena przeglądu rośnie z wielkością inwestycji, jak również zakresem badań. Usługa obejmująca badania termiczne i zastosowania kamery termowizyjnej do wykrycia miejsc nadmiernej utraty ciepła w budynku, będzie oczywiście droższa od podstawowego przeglądu technicznego. Niemniej biorąc pod uwagę koszt audytu technicznego z fachowcem w kontekście potencjalnego ryzyka czy problemów technicznych, to śmiało, można powiedzieć, że to jest dobra inwestycja.
Korzyści przeglądu technicznego ze specjalistą są zarówno duże przy weryfikacji domu od dewelopera, jak i tego ,,z drugiej ręki”. Często okazuje się, iż skala usterek jest doprawdy spora, a koszta na ich usunięcie mogą zrujnować budżet przyszłego właściciela bądź narazić jego zdrowie na szwank (np. poprzez występujące zawilgocenia i grzyby w ścianach).
Oceń artykuł:
Z tego artykułu dowiesz się
Ustawienia plików cookie
Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.