Ekspertyza techniczna budynku - cena

Ekspertyza techniczna budynku - cena | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, kim jest rzeczoznawca budowlany i jak wygląda jego praca? Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj odpowiedź na te pytania.

W poniższym artykule tłumaczymy, kim jest rzeczoznawca budowlany i czym jest ekspertyza techniczna budynku.

Rzeczoznawca budowlany - czy jest potrzebny każdemu?

Rzeczoznawca budowlany to osoba, która specjalizuje się w obszarze budownictwa. Swoje uprawnienia uzyskała po wieloletnim procesie przygotowującym do tego zawodu zaufania publicznego. Konieczne jest między innymi uzyskanie wyższego wykształcenia z budownictwa, dziesięć lat doświadczenia w tym obszarze, a także umiejętność wykonywania ekspertyz budowlanych. W sytuacji, gdy nabywca potrzebuje jedynie przeprowadzenia przeglądu technicznego lokalu, pochodzącego z rynku pierwotnego bądź wtórnego, rzeczoznawca budowlany jest zbędny! Do wykonania kompleksowego audytu technicznego wystarczy doświadczony inżynier, który specjalizuje się w takich inspekcjach domów i mieszkań. Nasi specjaliści z Fachowy Inżynier od lat pomagają kupującym w wykrywaniu wszelkich wad i usterek. Dzięki odpowiedniej wiedzy oraz sprzętowi jesteśmy w stanie wykryć nawet wady ukryte, a tym samym pozwolić na uniknięcie zbędnych kosztów. Nasza analiza to także szansa na renegocjowanie ceny lokalu z ,,drugiej ręki”, czy zobowiązanie dewelopera do przeprowadzenia stosownych napraw.

Ekspertyza techniczna budynku cena 

Warto wyjaśnić, że ekspertyzy budowlane to bardzo obszerne dokumenty, które szczegółowo analizują cały budynek (np. zawierają wyliczenia elementów konstrukcyjnych czy badania użytych materiałów). Dlatego też ekspertyzy techniczne wykonuje się przy całkowitych modernizacjach bądź zmianie przeznaczenia danych nieruchomości. Koszt takiej ekspertyzy wykonanej przez rzeczoznawcę budowlanego to nawet dwa tysiące złotych (lub więcej przy większych inwestycjach). Przy odbiorach technicznych lokali od deweloperów bądź przeglądzie technicznym mieszkania z rynku wtórnego, wystarczy sporządzenie opinii technicznej. Taka opinia powstaje na bazie audytu technicznego przeprowadzonego przez inżyniera i kosztuje zaledwie kilkaset złotych. Zainwestowanie tej kwoty umożliwia sprawdzenie stanu technicznego budynku, a tym samym ochronę interesów nabywcy. Jeśli zatem chcesz umówić doświadczonego fachowca na kompleksowy przegląd techniczny, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą Fachowy Inżynier!

Oceń artykuł:

Ekspertyza techniczna budynku - cena | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 124 opinii.

Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google