Odbiory mieszkań Opole, odbiór mieszkania od dewelopera

Rezerwuj

Zaufaj profesjonalistom! Mamy 5,0 w Google

fachowy inzynier odbiory mieszkan i domow

Zaufaj profesjonalistom! Mamy 5,0 w Google

fachowy inzynier odbiory mieszkan i domow

mamy wieloletnie
doświadczenie

wykonaliśmy
setki odbiorów

pomogliśmy klientom
w całej Polsce

Zobacz przykładowe usterki, które występują m.in. w Opolu

Działamy w całej Polsce m.in. w: Warszawa Żoliborz, Rzeszów Przybyszówka, Katowice Kostuchna, Ostrów Wielkopolski, Białystok Piasta I, Kraków Zwierzyniec, Kielce Karczówka, Lublin (cennik), Toruń, Kraków Prądnik Biały, w Katowicach i na Śląsku. Dojeżdżamy także do mniejszych miejscowości na terenie całej Polski.

W niniejszym artykule przyglądamy się kwestiom związanym z odbiorami mieszkań na terenie Opola.

Odbiór mieszkania w Opolu

Odbiór mieszkania to jeden z najważniejszych momentów podczas zakupu nieruchomości. To jedyna chwila, w której możesz zobowiązać dewelopera do naprawienia wszelkich usterek, które zostaną wykryte. Warto się więc do niego przyłożyć, aby mieć pewność, że będzie Ci się komfortowo mieszkać w nowym lokalu. Jak wygląda odbiór mieszkań w Opolu?

Odbiór techniczny mieszkania w Opolu

Odbiór mieszkania w Opolu musi zostać wykonany bardzo rzetelnie i profesjonalnie. Nie jest to moment, w którym powinieneś się krępować czy obawiać, że zostaniesz uznany za zbyt drobiazgowego. To jedyna chwila, w której możesz wyegzekwować swoje prawa, więc nie warto się krygować. Odbiór należy zacząć od sprawdzenia tego, co widoczne gołym okiem. Oceń więc, czy na ścianach, podłogach i sufitach nie ma żadnych śladów po zalaniach, robactwie czy pleśni. Sprawdź, czy wylewki są równe, a gładzie na ścianach idealnie płaskie. Oceń także osadzenie okien i drzwi, szczególnie pod kątem tego, czy są wstawione prosto oraz czy nie ma żadnych szczelin powodujących uciekanie ciepła. Czasami wystarczy przyłożyć rękę w newralgicznych miejscach, aby poczuć powiew zimna. Nie sprawdza się to jednak np. w gorące letnie dni. Wtedy trzeba posłużyć się odpowiednim narzędziem, np. kamerą termowizyjną. Kiedy dokonasz już powierzchownej oceny, czas będzie przejść dalej. Konieczne jest sprawdzenie m.in. wszystkich instalacji: gazowej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i wentylacyjnej. Koszt wymiany lub naprawy tych elementów jest bardzo duży, więc jeśli nie masz kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zanadrzu, dokładnie sprawdź stan instalacji podczas odbioru, aby to deweloper był zobowiązany do naprawienia ewentualnej usterki.

Audyt techniczny z ekspertem - Opole

Jeśli obawiasz się, że odbiór mieszkania w Opolu Cię przerośnie, zgłoś się do nas. Nasi eksperci wyposażeni w lata doświadczeń, wykształcenie kierunkowe,  kompetencje i odpowiednie narzędzia, dokonają go za Ciebie! Na czym polega taki odbiór lokalu przez specjalistę? Otóż metr po metrze sprawdza on całe mieszkanie. Porównuje wszystko z obowiązującymi normami (np. z normą dotyczącą tego, jak duże mogą być rysy i ubytki na szybach), a następnie przygotowuje raport z tego, co koniecznie należy poprawić. Zadba on także, abyś nie podpisał żadnego dokumentu, który mógłby zwolnić dewelopera z naprawienia usterek.

Zatrudnij nas do odbioru mieszkania w Opolu i nie bój się o swoją inwestycję!

Sprawdź także ceny odbiorów w Opolu.

Wykonujemy odbiory w dzielnicy: Dzielnica IV, Dzielnica V, Dzielnica VI, Dzielnica VII, Dzielnica VIII.

Potrzebujesz odbioru technicznego? Zarezerwuj odbiór!

Oceń artykuł:

Odbiory mieszkań od dewelopera Opole - od 150 zł
Średnia 5/5 na podstawie 167 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? Zarezerwuj odbiór!

Kim jesteśmy?

Nazywam się inż. Rafał Nowak i jestem twórcą marki fachowyinzynier.pl. Nasza firma specjalizuje się w odbiorach mieszkań i domów od deweloperów oraz w inspekcjach technicznych nieruchomości na rynku wtórnym m.in. w Opolu. Pomagamy klientom z Opola także w zakresie nadzoru inwestorskiego oraz przy weryfikacji prac firm wykończeniowo-budowlanych. Niektórzy z nas pracowali w przeszłości jako inspektorzy ds. jakości dla największych polskich deweloperów, a inni odpowiadali za koordynację inżynierów wykonujących wydania mieszkań na inwestycjach deweloperskich, np. w Opolu.

Usługi

usługi fachowy inżynier

ODBIÓR MIESZKANIA

Podczas odbioru mieszkania w Opolu weryfikujemy m.in. stan ścian, kąty, wilgotności oraz piony i poziomy. Wszystkie usterki wpisujemy do protokołu odbioru.

Zarezerwuj
usługi fachowy inżynier

ODBIÓR DOMU

W ramach odbioru domu w Opolu sprawdzamy m.in. także poddasze, schody, bramę garażową i zagospodarowanie terenu.

Zarezerwuj
usługi fachowy inżynier

TERMOWIZJA

Przy pomocy kamery termowizyjnej w Opolu jesteśmy w stanie zweryfikować m.in. szczelność okien. Jesteśmy wyposażeni w kamery marki Flir.

Zarezerwuj

Normy i przepisy

Sprawdzamy zgodność mieszkania z licznymi normami:

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN-B-10110:2005

Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie. Sprawdzimy jakość i uszkodzenia tynków.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – 53/B-10145

Norma dotycząca posadzek. Różne podkłady i różne rodzaje.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – 76/8841-22

Norma dotycząca posadzek z parkietu i paneli.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – 75/B-10121

Norma dotycząca płytek ściennych i ceramicznych.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – EN/1279-1:2005(U)

Norma dotycząca szkła w budownictwie, a także szyb zespołów izolacyjnych.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – 70/B-10100

Norma dotycząca tynków i wymagań co do tynków przy odbiorze.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – 70/B-10101

Norma dotycząca tynków szlachetnych i wymagań co do tych tynków przy odbiorze.

normy i przepisy fachowego inżyniera

PN – 72/B-10122

Norma dotycząca robót okładzinowych i suchych tynków.

Co mówią o nas klienci:

„Polecam, myślę, że spokój wewnętrzny przy tak poważnym zakupie, jakim jest dom, jest wart tej ceny. Pełen profesjonalizm.”

Pani Karolina, Warszawa

„Brać nie pytać! Dosłownie znajdą każdą nieprawidłowość! Pełen profesjonalizm i mają również ogromną wiedzę w zakresie prawa budowlanego. U nas akurat był Pan z oddziału Katowickiego.”

Pan Robert, Gliwice

„Na czas. Super dokładnie, profesjonalnie. Deweloper mocno zdziwiony, że klient tak się przygotował do odbioru :) zdecydowanie polecam!”

Pani Wiola, Wrocław

„Oba odbiory mieszkań (Łódź) - pierwszy i dodatkowy, na którym sprawdzaliśmy usunięcie usterek z pierwszego - wzorcowe. Pan inżynier bardzo dokładnie i skrupulatnie sprawdził każdy kąt i każdy centymetr mieszkania.”

Pan Tomasz, Łodź

fachowy inzynier odbiory mieszkan i domow
toa-heftiba-nrSzRUWqmoI-unsplash.jpg

Zarezerwuj odbiór online w Opolu.