Flipowanie mieszkań - podatki

Flipowanie mieszkań - podatki | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Czym jest flipowanie? W jaki sposób możemy rozliczać flipy?  Kto może zajmować się flipowaniem? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

W poniższym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób możemy rozliczać flipy.

Flipowanie mieszkań to coraz częściej wybierany sposób inwestowania. Nic dziwnego, ponieważ można dzięki temu otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki lub po prostu uznać to za swoje jedyne źródło utrzymania. Jak rozliczać takie transakcje?

Flipowanie -  definicja

Przede wszystkim na początek konieczne jest wytłumaczenie terminu flipowanie. Jest to zakup mieszkania w bardzo dobrej cenie i sprzedanie go za wyższą kwotę. Może to polegać na wyszukiwaniu ofert, kupowaniu i natychmiastowej sprzedaży lub na kupowaniu mieszkań do remontu, odnawianiu ich i sprzedawaniu po znacznie wyższej cenie niż cena zakupu. Flipowanie to dobry sposób inwestowania pieniędzy dla wszystkich osób, które znają branżę nieruchomości, mają możliwość samodzielnego remontowania lub po prostu szukają nowego sposobu zarobkowania i są gotowe na naukę nowego rodzaju inwestowania.

Jak rozliczać flipy?

Kwestie podatkowe to ten element, który zniechęca wiele osób do tego typu działań inwestycyjnych. Pewnie niejednokrotnie słyszałeś, że aby uniknąć płacenia podatku, możesz sprzedać nieruchomość dopiero po pięciu latach.

Rzeczywiście jest to prawda. Jednak jeśli uda Ci się dokonać naprawdę wartościowej transakcji podatek nie będzie aż tak bolesny. Po każdej transakcji, która odbędzie się szybciej niż 5 lat po zakupie, będziesz musiał odprowadzić 19% podatku dochodowego. Czyli zapłacisz kwotę wyliczoną na podstawie tego, co rzeczywiście zarobiłeś (przychód pomniejszony o koszty). Możesz także rozliczać się na zasadach ogólnych, jeśli uznasz, że taka opcja jest dla Ciebie korzystniejsza. Możesz zostać zwolniony z podatku w ciągu 3 lat od momentu sprzedaży nieruchomości, ale powinieneś wykorzystać uzyskane środki na własne cele mieszkaniowe.

Czy tylko przedsiębiorcy mogą flipować?

Warto także przypomnieć, że flipować mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Należy pamiętać jednak, że jako osoba prywatna masz ograniczoną ilość flipów, które możesz wykonać bez posiadania działalności. Najczęściej rekomendowane jest przeprowadzenie jednego takiego procesu, który pozwoli Ci sprawdzić, czy jest to dobra opcja dla Ciebie.

Teraz już wiesz, na czym polega flipowanie. Koniecznie spróbuj, jeśli czujesz, że to dobry sposób inwestowania dla Ciebie!

Oceń artykuł:

Flipowanie mieszkań - podatki | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 62 opinii.

Potrzebujesz pomocy przy audycie nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy przy audycie nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google