Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Jak wykonać odbiór mieszkania z rynku wtórnego? Czy warto skorzystać  z pomocy eksperta w odbiorze mieszkania? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wykonać odbiór mieszkania z rynku wtórnego.

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego to niezwykle istotny moment podczas całego procesu transakcyjnego. To właśnie wtedy okazuje się, czy lokal, którego zakup chcesz sfinalizować, rzeczywiście pozostaje w tym stanie, o którym Cię zapewniano. Jak go przeprowadzić, aby mieć pewność, że w lokalu nie ma żadnych technicznych usterek, o których nie wiesz?

Jak wykonać odbiór mieszkania z rynku wtórnego?

Jeśli chodzi o odbiór techniczny mieszkania, to powinien on być przynajmniej tak samo rzetelny, jak etap wybierania mieszkania. Śmiemy twierdzić, że skrupulatność i rzetelność tego procesu powinna być nawet wyższa. Podczas takiego odbioru konieczne jest przejście nieruchomości metr po metrze i ocenienie, czy w lokalu nie ma żadnych poważnych usterek, które mogłyby zakłócić komfort użytkowania. W pierwszej kolejności oceń ściany, wylewki i sufity. Zwróć uwagę czy nic nie pęka, czy jest równo, czy nie ma śladów po wilgoci lub zalaniu. O ile lekkie pęknięcia gładzi nie są żadną nowością, o tyle głębokie rysy mogą świadczyć o wadzie konstrukcyjnej budynku. Dodatkowo musisz mieć także pewność, że okna i drzwi zostały odpowiednio osadzone, są szczelne i nie mają żadnych wad, rys czy ubytków.

Chyba że poinformowano Cię o ich innym stanie i zgodziłeś się na wymianę ich na własną rękę. Niezwykle istotna kwestia, która ma znaczenie ze względu na bezpieczeństwo, ale także finanse, to sprawdzenie stanu wszystkich instalacji.

Pomijając fakt, że sama wymiana czy naprawa elementów, np. instalacji grzewczej, jest bardzo droga, to także ma to wpływ na comiesięczne rachunki i przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców!

Pomoc eksperta w odbiorze

Jeżeli obawiasz się, że samodzielnie nie dasz rady przeprowadzić satysfakcjonującego Cię odbioru, zgłoś się do specjalistów, którzy świetnie znają ten temat. Dysponują oni całym przekrojem niezbędnych narzędzi, np. mierników, poziomic, wilgotnościomierzy, dalmierzy, łat murarskich czy kamer termowizyjnych, a także specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. To wszystko pozwala im stwierdzić, czy pewne usterki są zgodne z normami i wykryć nawet najmniejsze niedociągnięcia, mogące mieć wpływ na Twój komfort mieszkania.

Decyzja o tym, czy dokonasz odbioru samodzielnie, czy też zlecisz to firmie zewnętrznej, zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że czasami warto zainwestować, aby móc spać spokojnie.

Oceń artykuł:

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 13 opinii.

Potrzebujesz odbioru technicznego?

Zarezerwuj odbiór

Potrzebujesz odbioru technicznego?

Zarezerwuj odbiór

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google