Kupno domu od dewelopera

Kupno domu od dewelopera | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Na co zwrócić uwagę podczas kupna domu od dewelopera? Jakie wady może ukrywać deweloper w nowym domu? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

W poniższym artykule wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę podczas kupna domu od dewelopera.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Podczas kupna nieruchomości od dewelopera należy skupić się na dokładnej weryfikacji umowy deweloperskiej. Przede wszystkim trzeba przeanalizować opis przedmiotu umowy, standard deweloperski oraz dołączone do niego rzuty techniczne. Pozwoli to na obiektywne zapoznanie się z ofertą i ustalenie jakości stosowanych materiałów oraz zakresu prac. Następny aspekt, któremu nabywca powinien się przyjrzeć to termin realizacji nieruchomości. Standardowo w celach promocyjnych deweloperzy nagłaśniają planowaną datę ukończenia budowy, a nie szacunkowy termin przeniesienia własności. Tymczasem po zakończeniu prac budowlanych firma deweloperska musi jeszcze uzyskać pozwolenie na użytkowanie oraz przeprowadzić oficjalny odbiór techniczny.

Wady ukryte zakupionego domu   

Poza zapoznaniem się z dokumentacją, negocjacją ceny i weryfikacją stanu prawnego, niezwykle ważne jest sprawdzenie również aspektów technicznych. Wielu wad nie widać gołym okiem i tylko doświadczony fachowiec przy użyciu odpowiedniego sprzętu jest w stanie je wychwycić. Dlatego też warto na odbiór mieszkania wynająć inżyniera, który spisze w protokół usterki i inne niedociągnięcia wymagające naprawy. Przyjrzy się tynkom, podłogom, instalacjom, a także termoizolacji i montażu drzwi oraz okien. Odnotowane wady będą stanowić zobowiązanie dla dewelopera, by je naprawić w określonym czasie.

Kupno domu w stanie surowym

Kupując dom od dewelopera, należy się spodziewać, że zostanie on oddany w stanie surowym. Istotne jest sprawdzenie, zatem co kryje się pod tym pojęciem, ponieważ deweloperzy oferują różne standardy. Dotyczy to zwłaszcza jakości tynków, a także gładzi i farby na ścianach bądź jej braku. Warto zweryfikować też kwestie parapetów, grzejników oraz białej armatury. Poza tym nie można zapomnieć o otoczeniu budynku, tj. ogrodzeniu, parkingu czy garażu. Jeśli dom jest oddawany w stanie surowym w bardzo skromnej wersji, to nabywca poniesie dużo większe wydatki na jego wykończenie. W związku z tym można ten aspekt wykorzystać do negocjacji ceny przed zawarciem umowy deweloperskiej.

Oceń artykuł:

Kupno domu od dewelopera | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 16 opinii.

Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google