Lista pytań przy zakupie mieszkania

Lista pytań przy zakupie mieszkania | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać mieszkanie, by później nie żałować swojego wyboru? Przeczytaj niniejszy artykuł i poznaj odpowiedź na te pytania.

Poniżej przedstawiamy listę pytań, która przyda się przy zakupie mieszkania.

Kupno mieszkania zawsze powinno być dobrze przemyślaną decyzją. W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić dewelopera, jego wiarygodność i rzetelność. Nikt nie chce, aby jego inwestycja była nietrafiona, stała się źródłem problemów. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak ważny jest odbiór mieszkania. Należy to zrobić z inżynierem w celu uchronienia się przed szeregiem niemiłych niespodzianek i koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. 

O co pytać dewelopera przy zakupie mieszkania?

Podczas wybierania mieszkania istotne jest to, aby dokładnie wypytać dewelopera o historię nieruchomości, to samo dotyczy najbliższej okolicy. Zapytać należy również o możliwości dotyczące modyfikacji przestrzeni. W przyszłości prawdopodobnie pojawi się chęć zmienienia czegoś, wyburzenia, przemalowania itd. Deweloper powinien rozwiać wszystkie wątpliwości, trzeba mu tylko zadać odpowiednie pytania, aby uzyskać odpowiedzi. Zainteresować należy się także sąsiedztwem. Jeśli trafi się na nieodpowiednich sąsiadów, to mieszkanie w danym miejscu może stać się niezwykle trudne, wręcz nieprzyjemne. Bardzo ważną kwestią do poruszenia jest bezpieczeństwo dzielnicy. Należy sprawdzić, czy istnieją jakieś potencjalne zagrożenia, aby można było się odpowiednio zabezpieczyć. Trzeba zapytać o przypadki kradzieży, pobić, włamań, zakłócania ciszy nocnej itd. 

Istotne kwestie, które należy poruszyć podczas kupowania nieruchomości 

Bardzo ważną kwestią podczas wybierania domu od dewelopera jest to, aby wypytać o planowane inwestycje w najbliższej okolicy. Trzeba wiedzieć, co ma powstać niedaleko mieszkania. Może okazać się, że niebawem pojawi się ruchliwa ulica, parking, kolejny blok. Następną kwestią jest obecność insektów w mieszkaniu. Jeśli już się pojawią, to niestety nie będzie łatwo ich wytępić, a mieszkanie z nimi pod jednym dachem stanie się bardzo problematyczne. Dewelopera trzeba też zapytać o to, czy mieszkanie było kiedyś zalane, to samo dotyczy przeprowadzonych remontów. Znaczenie ma to, czy obiekt jest wolny od dodatkowych opłat, czy wszystko zostało opłacone. Nikt nie chce przecież pozostać z rachunkami poprzednich mieszkańców.

Oceń artykuł:

Lista pytań przy zakupie mieszkania | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 31 opinii.

Potrzebujesz pomocy prawnika przy analizie umowy deweloperskiej?


Potrzebujesz pomocy prawnika przy analizie umowy deweloperskiej?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google