Kupno mieszkania rynek wtórny

Kupno mieszkania rynek wtórny | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, ile  i jak negocjować, chcąc kupić mieszkanie na rynku wtórnym? Na co warto zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź.

W poniższym artykule wyjaśniamy jak negocjować cenę mieszkania i na co zwracać uwagę, gdy chcemy kupić mieszkanie na rynku wtórnym.

Kupno mieszkania z rynku wtórnego wiąże się zwykle z mniejszymi kosztami niż w przypadku zakupu z rynku pierwotnego. Trzeba jednak liczyć się z tym, że używana nieruchomość może być problematyczna pod wieloma względami. Kluczową kwestią będzie poświęcenie szczególnej uwagi na odbiór mieszkania, aby wykryć błędy, niedociągnięcia, usterki. 

Na zwracać uwagę przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego?

Decydując się na nieruchomość z rynku wtórnego, trzeba pamiętać przede wszystkim o sprawdzeniu jej stanu prawnego, przejrzeniu księgi wieczystej. Duży wpływ na cenę obiektu ma jego metraż. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży zawsze należy dokładnie ją przeanalizować, najlepiej będzie dać ją do wglądu prawnikowi, który specjalizuje się w prawie nieruchomości. Na podstawie audytu dokumentu będzie można znaleźć ewentualne nieścisłości. Warto również skorzystać z pomocy fachowca przy sprawdzaniu stanu technicznego nieruchomości. Pozwoli to na wykrycie usterek i niedociągnięć, które staną się argumentami do obniżenia ceny lokalu. 

O ile można negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym?

Każdy chciałby nabyć nieruchomość w jak najkorzystniejszej dla siebie cenie. Przy zakupie mieszkania/domu zawsze należy przystąpić do negocjacji, bo pozwala to zaoszczędzić pieniądze. Warto od razu zaznaczyć, że mniejsze koszty dotyczą nie tylko zakupu nieruchomości, ale pozwalają także na uzyskanie tańszego kredytu. Zaoszczędzić można kilkadziesiąt tysięcy złotych, które umożliwiają sfinansowanie remontu oraz urządzenie wnętrz. Można je przeznaczyć na opłaty notarialne, wpisy do księgi wieczystej. Bardzo ważne jest to, aby nie ulegać emocjom podczas negocjowania ceny mieszkania, bo działa to na niekorzyść inwestora. Nie można dać się wyprowadzić z równowagi, trzeba zachować stoicki spokój. Kluczowe będzie to, aby uzbroić się w argumenty trudne do obalenia przez sprzedawcę. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego zadania doświadczonemu specjaliście. W przypadku rynku wtórnego można obniżyć cenę nieruchomości od 15 do nawet 35%.

Oceń artykuł:

Kupno mieszkania rynek wtórny | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 22 opinii.

Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google