Wilgotność ścian norma

Wilgotność ścian norma | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, czy wilgotność ścian to duży problem? Zastanawiasz się, jakie są normy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź.

W poniższym artykule przedstawiono informacje związane z normami w zakresie wilgotności ścian.

Jedną z najbardziej problematycznych spraw podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego jest wilgotność ścian. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ta przypadłość może źle wpłynąć na samopoczucie mieszkańców oraz trwałość budynku. Kiedy ściany są wilgotne, bardzo szybko osadza się na nich pleśń czy grzyb, a to z kolei może powodować problemy zdrowotne. Z tego powodu warto wiedzieć jaka jest norma wilgoci w ścianach oraz jak ją wykryć.

Wilgoć - dlaczego taka straszna?

Jest to inaczej woda zalegająca w porowatej strukturze materiału. Poprzez efekt kapilarny bardzo możliwy jest scenariusz, w którym wilgoć w ścianach "wspina się" na kolejne piętra. Stąd, problem ten może w krótkim czasie zacząć dotyczyć całego budynku, dlatego w interesie wszystkich mieszkańców powinna być jak najszybsza jego neutralizacja. Warto wiedzieć, że wszelki materiał wykończeniowy położony na wilgotnych ścianach prędzej czy później zacznie odchodzić, więc warto działać zawczasu.

Kupno mieszkania - czy na tym etapie można coś zrobić?

Bardzo ważne jest dokładne obejrzenie nieruchomości. Jeśli to możliwe, warto zainwestować w sprzęt zdolny do wykrywania zalegającej wody w porowatej strukturze ściany. Dzięki temu możliwe będzie oszacowanie poziomu wilgoci, który nie powinien przekraczać 4% jeżeli nie ma na nich warstwy gipsu. Z tego powodu, każda wyższa wartość powinna zostać wyjaśniona przez podmiot sprzedający mieszkanie. Jeżeli jest to deweloper, należy niezwłocznie poprosić o usunięcie problemu przed dokonaniem zakupu. Po naprawie warto raz jeszcze skorzystać z odpowiedniego sprzętu aby upewnić się, że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką i normami.

Podsumowując, odbiór mieszkania jest procesem, podczas którego możliwe jest wykrycie wad przed dokonaniem zakupu nieruchomości.  Kiedy zostaną znalezione problemy z wilgocią, inwestor musi poważnie zastanowić się nad sensem danej inwestycji. Kiedy nie czuje, że wykryte wady będą możliwe do usunięcia, lepiej zastanowić się nad całkowitą rezygnacją z przedsięwzięcia.

Oceń artykuł:

Wilgotność ścian norma | 795 465 912
Średnia 4.9/5 na podstawie 77 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera przy kupnie nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google