Odbiór techniczny domu od dewelopera

Odbiór techniczny domu od dewelopera | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda odbiór domu? Jak najlepiej przeprowadzić odbiór domu?  Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

W poniższym artykule wyjaśniamy,  jak wygląda odbiór domu.

Odbiór domu od dewelopera krok po kroku

Kupno działki i budowa własnego domu jest jednym ze sposobów na uzyskanie własnego lokum. Wiąże się to jednak z dużą ilością pracy. Wiele osób więc decyduje się na zakup domu od deweloperów, którzy często budują całe osiedla domów jednorodzinnych. Kiedy dom już jest ukończony, należy przeprowadzić jego odbiór, w którego czasie nabywca sprawdza, czy nieruchomość jest całkowicie wolna od wad i czy jest zgodna z warunkami podpisanej umowy.

Jak wygląda odbiór domu?

W czasie odbioru obecni muszą być zarówno przedstawiciele dewelopera, jak i nabywca. Dla nabywcy jest to szansa na sprawdzenie wszystkiego i zgłoszenie ewentualnych uwag. Jeżeli okaże się, że dom ma jakieś wady, to deweloper będzie zobowiązany do ich usunięcia. Sporządzany jest też protokół odbioru nieruchomości, w którym ujęte muszą być wszelkie uwagi nabywcy. Odbiór przeprowadza się nie tylko w przypadku domów. Kupno mieszkania wygląda pod tym względem identycznie.

Czy odbiór trzeba przeprowadzić osobiście?

Czasem może zdarzyć się jednak, że nabywca z jakiegoś powodu nie może osobiście uczestniczyć w odbiorze. Może go w tej czynności zastąpić pełnomocnik. Konieczne jest jednak w takiej sytuacji sporządzenie specjalnego pełnomocnictwa, w którym zawarte zostaną dane – zarówno nabywcy, jak i osoby go reprezentującej. Oczywiście najlepiej jest, jeżeli pełnomocnik ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mu wykryć ewentualne wady nieruchomości. Jeżeli nie mamy możliwości zaangażowania takiej osoby, dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy.

Firmy specjalizujące się w odbiorach

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w odbiorach. Z ich usług warto skorzystać nawet wtedy, kiedy w odbiorze zamierzamy uczestniczyć osobiście. Pracownicy takiej firmy sprawdzą wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły i jeżeli dom okaże się w jakikolwiek sposób wadliwy, to na pewno nie ujdzie to ich uwadze. Wydatek związany ze skorzystaniem z tego rodzaju usług może być co prawda spory, jednak doświadczenie mówi, że bardzo się to opłaca.

Oceń artykuł:

Odbiór techniczny domu od dewelopera | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 26 opinii.

Potrzebujesz odbioru technicznego?

Zarezerwuj odbiór

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google