Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Czy warto wybrać ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim? Jakie są wady i zalety ogrzewania podłogowego? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

W poniższym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób wykonać odbiór ogrzewania podłogowego w mieszkaniu.

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim – zalety

Ogrzewanie podłogowe sprawdza się najlepiej w mieszkaniach dwupoziomowych oraz w domach z piętrem. W przeciwieństwie do ogrzewania grzejnikowego doskonale ogrzewa otwarty salon bez straty ciepła i przegania drugiego poziomu. Chociaż nie jest to typowa forma ogrzewania dla inwestycji deweloperskich, warto poświęcić chwilę i poszukać lokali z rynku pierwotnego, które mają je w standardzie. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu zapewnimy sobie wysoki komfort ciepły, a także zmniejszymy koszta eksploatacyjne. Powszechnie nazywana podłogówka z roku na rok zyskuje sobie nowych zwolenników i wkracza coraz śmielej do deweloperskich realizacji.  

Ogrzewanie podłogowego – wady

Oczywiście poza zaletami, ogrzewanie podłogowe posiada także swoje wady. Największym problemem jest konieczność dosłownie bezbłędnego rozprowadzenia przewodów grzewczych w podłodze. Każdy najmniejszy błąd w projekcie bądź wykonaniu to ryzyko gigantycznych kosztów napraw. Duża cena za poprawki związana jest z tym, że poza usunięciem usterki, należy wcześniej skuć wylewkę, a następnie ponownie ją położyć. Dodatkowo wybierając tą formę ogrzewania mamy ograniczoną możliwość przenoszenia układu ścian. Co więcej, podłogówka nie sprawdza się dla osób, które chcą wykończyć podłogę tradycyjnymi panelami i grubym dywanem. Ogrzewanie podłogowe jest dedykowane do materiałów, które dobrze przewodzą ciepło tak, jak płytki ceramiczne.

Odbiór techniczny ogrzewania podłogowego

W ramach odbioru technicznego należy zwrócić uwagę na ogrzewanie. W przypadku ogrzewania podłogowego niemożliwe jest gołym okiem zweryfikowanie czy działa ono poprawnie. Nagminnym problemem są niepełne instalacje, braki w zasilaniu czy błędy w nienawodnieniu instalacji. Dlatego najlepszą opcją jest zlecenie przeprowadzenia badania termowizyjnego za pomocą specjalnej kamery przez doświadczonego fachowca. Badanie to pozwoli ocenić, czy instalacja jest właściwie wykonana i czy nie doszło na skutek awarii do jakichkolwiek wycieków.

Oceń artykuł:

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 57 opinii.

Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google