Wilgotność posadzki norma

Wilgotność posadzki norma | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Jeśli poszukujesz rzetelnych informacji związanych normami dotyczącymi wilgotności i sposobami osuszania posadzki, poniżej przedstawiamy informacje.

Poniżej przedstawiamy informacje związane z wilgotnością posadzki i normami z tym związanymi. 

Kupno mieszkania oraz odbiór mieszkania to pierwsze kroki by móc cieszyć się własnym "M". Jednak w praktyce dopiero później zaczynają się "schody", gdyż mieszkanie należy wyposażyć, a, w przypadku mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego, również wyremontować. W praktyce wymaga to wiedzy, środków finansowych oraz znalezienia dobrego fachowca, który wykona m.in. nowe wylewki i zadba o ich właściwą wilgotność. 

Wilgotność posadzki - jaka mieści się w normie?

Wilgotność wylewki ma kluczowe znaczenie dla późniejszych prac związanych z układania paneli lub wykonywaniem podłogi z innych materiałów. Dlatego firmy, które zajmują się wykonywaniem posadzek na ogół wykonują wcześniej przegląd techniczny aby sprawdzić wilgotność wylewki. Jeśli ma się na niej znaleźć np. drewniana podłoga to zawsze przed jej wykonaniem odbywa się pomiar wilgoci metodą CM. W przypadku wylewki cementowej pod panele zawartość wilgoci w podłożu powinna być niższa niż 2,5%, a w przypadku wylewki anhydrytowej - niższa niż 1,5%. Eksperci wskazują także, że w sytuacji kiedy na wylewce montowane będą panele winylowe, a sama posadzka będzie ogrzewana ogrzewaniem podłogowym, to wskazane wyżej wartości muszą wynosić odpowiednio 1,5% i 0,3%.

Dlaczego osuszanie podłogi pod parkiet jest tak istotne?

Zarówno latem jak i zimą konieczne jest właściwe osuszanie wylewki i zadbanie o odpowiednią wentylację, która zapewni ruch powietrza. Wynika to z faktu że nad wylewką, na poziomie ok. 3 cm utrzymuje się warstwa powietrza o dużej wilgotności, którą można jednak, z zastosowaniem wentylatora, skierować wyżej. Dzięki temu wylewka szybciej wyschnie. Ma to istotne znaczenie w celu wykonywania kolejnych prac wykończeniowych, związanych z układaniem parkietu lub np. paneli. Jeśli wylewka nie jest ogrzewana to proces jej schnięcia trwa znacznie dłużej. By obliczyć czas jaki jest potrzebny aby wylewka osuszyła się samoistnie stosuje się wzór: 1mm/1m2/24h. Eksperci zalecają również wietrzenie pomieszczeń po ok. tygodniu od momentu wylania wylewki. Dzięki temu po ok. 6 tygodniach podkład osiąga właściwą wilgotność i możliwe jest wykonywanie kolejnych prac budowlanych.

Oceń artykuł:

Wilgotność posadzki norma | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 1320 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera przy kupnie nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google