Badanie termowizyjne domu – do czego służy?

Badanie termowizyjne domu – czy warto? | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda badanie termowizyjne domu? Czy warto w nie zainwestować? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź.

W poniższym artykule wyjaśniamy jak wygląda badanie termowizyjne domu i czy warto w nie inwestować.

Czy warto zainwestować w badanie termowizyjne?

Badania termowizyjne służą przede wszystkim do sprawdzenia izolacyjności cieplnej budynku. Badając przegrody zewnętrzne domu, można zweryfikować obecność mostków termicznych, czyli miejsc, gdzie dochodzi do niewłaściwego przepływu ciepła (tj. nadmiernej straty ciepła w domu). Kamery termowizyjnej używa się do sprawdzania izolacyjności fundamentów, poddasza, wieńców a także do oceny poprawności montażu drzwi i okien. Dodatkowo wspomniana kamera pozwala na wykrycie zawilgoceń oraz ocenę grubości ocieplenia wraz ze szczelnością materiału izolacyjnego. Co więcej, badania termowizyjne umożliwiają analizę obciążenia przewodów i bezpieczników w podłączonej instalacji elektrycznej. Poza tym, jeśli w domu występuje ogrzewanie podłogowe (wodne bądź elektryczne), to kamera termowizyjna także ułatwi jego sprawdzenie. Większość kamer posiada laser krzyżowy, który z dużą dokładnością weryfikuje piony narożników, liniowość połączenia sufitu ze ścianą, a także różnego rodzaju odchyłki. Jak widać powyżej, badanie termowizyjne jest niezwykle przydatne i pozwala uchronić przyszłego właściciela domu przed wieloma problemami technicznymi.

Kamera termowizyjna do sprawdzenie domu

Kamera termowizyjna przydaje się do sprawdzenia wielu aspektów technicznych domu. Jej użycie przed ostateczną decyzją o zakupie nieruchomości z rynku wtórnego bądź przy odbiorze technicznym domu od dewelopera, gwarantuje ochronę przed zbędnymi kosztami. Dzięki badaniom termowizyjnym nabywca może uniknąć wydatków związanych z drogim naprawami, czy zapobiec zawyżonym opłatom ogrzewania. Należy mieć na uwadze, że przy wyborze fachowca do przeprowadzenia takowych badań, trzeba wynająć firmę z doświadczeniem oraz odpowiednim sprzętem. Nasi specjaliści z Fachowy Inżynier oferują kompleksową opiekę techniczną! Jesteśmy w stanie wykonać zarówno badania termowizyjne, jaki całkowity audyt techniczny domu. W ramach usługi odnotujemy wszelkie nieprawidłowości, co będzie pomocne przy negocjacji ceny nieruchomości, albo wyegzekwowaniu niezbędnych napraw. Zapraszamy do kontaktu!

Oceń artykuł:

Badanie termowizyjne domu – czy warto? | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 37 opinii.

Potrzebujesz badania termowizyjnego?


Potrzebujesz badania termowizyjnego?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google