Jak sprawdzić, czy tynk jest suchy?

Jak sprawdzić, czy tynk jest suchy | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Jak wykonać audyt techniczny mieszkania? Jak sprawdzić, czy tynk w mieszkaniu jest suchy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania.

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak sprawdzić, czy tynk w mieszkaniu jest suchy?

Audyt techniczny mieszkania a suchość tynków

Podczas odbioru technicznego mieszkania od dewelopera szczególną uwagę należy zwrócić na suchość tynków. Jest to istotne, ponieważ mokre tynki uniemożliwiają natychmiastowe wykańczanie lokalu. Dodatkowo w sytuacji, gdy tynk nie jest jeszcze suchy, istnieje duże ryzyko jego uszkodzenia, a nawet wystąpienia na nim grzyba. Poza tym tynki wtórnie zawilgocone tracą także swoje właściwości techniczne, a tym samym ich struktura zaczyna przypominać gąbkę.

Dlatego też wykonując audyt techniczny mieszkania, nie zapomnij przyjrzeć się drobiazgowo tynkom! Pamiętaj, że mokry tynk jest zarówno szkodliwy dla zdrowia, jak i może wiązać się z dodatkowymi kosztami. W związku z tym warto wynająć fachowca, który pomoże zweryfikować stan tynków. Doświadczony specjalista podczas odbioru technicznego oceni kompleksowo wszelkie aspekty techniczne. Spisze odkryte wady, usterki i nieprawidłowości w protokół odbioru, co zobowiąże dewelopera do ich usunięcia.

Jak sprawdzić, czy tynk jest suchy?

Chcąc sprawdzić, czy tynk jest suchy mamy na to trzy metody. Najprostsza zwana organoleptyczną, to po prostu weryfikacja gołym okiem. Druga z metod wymaga z kolei zastosowania wilgotnościomierza cyfrowego. Natomiast ostatnia związana jest z przeprowadzeniem badania termowizyjnego przy zastosowaniu kamery termowizyjnej. Przy wyborze metody trzeba pamiętać, że nasz wzrok nie zawsze jest w stanie wychwycić zawilgocenia. Dlatego chcąc być pewnym odnośnie wilgoci wewnątrz tynku, najskuteczniejsze będzie przeprowadzenie badania termowizyjnego, które wskaże problematyczne obszary – wilgotny tynk ma większą pojemność cieplną, co są w stanie wyłapać kamery. Chcąc optymalnie przeprowadzić proces, najlepiej najpierw namierzyć wilgotne miejsca poprzez kamerę termowizyjną, a następnie dokładniej potwierdzić to za pomocą wilgotnościomierza.

Dopiero taka weryfikacja pozwoli na stwierdzenie, czy dany tynk jest suchy i czy można go dalej obrabiać, tj. położyć gładź i pomalować ścianę. Także jeśli masz wątpliwości co do stanu tynków, to nie wahaj się i wynajmij specjalistę do badania termowizyjnego, które pokaże Ci ich faktyczny stan.

Oceń artykuł:

Jak sprawdzić, czy tynk jest suchy | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 132 opinii.

Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google