Pytania do dewelopera

Pytania do dewelopera | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Jakie pytania możemy zadać deweloperowi przed kupnem mieszkania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera? Zapraszamy do lektury.

W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie pytania możemy zadać deweloperowi przed kupnem mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Poszukując mieszkania na rynku pierwotnym, punktem wyjścia jest weryfikacja dewelopera pod kątem prawnym i finansowym. Jeśli firma ma stabilną sytuację i jest godna zaufania, można spokojnie przyjrzeć się jej ofercie. Tu kluczowe jest zapoznanie się z draftem umowy deweloperskiej, a zwłaszcza z opisem przedmiotu umowy i standardem deweloperskim. Analiza rzutów i aspektów technicznych pomoże ustalić, czy faktycznie jest to coś, czego szukamy. Ponadto zachęcamy do przyjrzenia się terminom realizacji nieruchomości. Wielu deweloperów reklamuje swoją inwestycję, informując o dacie zakończenia budowy. Niemniej pomiędzy zakończeniem prac budowlanych a możliwością rozpoczęcia remontu i przeniesieniem własności jest duża różnica czasowa. W związku z tym, by później się nie rozczarować, powinno się sprawdzić na kiedy przewidywane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i podpisanie umowy przenoszącej własność.

Pytania do dewelopera – pierwsze spotkanie

Na pierwszym spotkaniu z deweloperem poza tematami stricte prawnymi i kwestią udostępnienia podstawowych dokumentów, warto zadać kilka kluczowych pytań. Jednym z takich aspektów wymagających doprecyzowania jest przestrzenne zagospodarowanie najbliższej okolicy. Tu powinno się poprosić dewelopera o informacje o miejscowym planie zagospodarowania, właścicielach sąsiednich działek i ich przeznaczeniu. Najbliższe sąsiedztwo jest istotne dla spokojnego i komfortowego mieszkania w danym miejscu, a także wartości naszego lokalu w przyszłości. Bezpośrednie położenie przy fabryce, czy śmietnisku może znaczącą obniżyć wartość danej nieruchomości. Kolejne pytanie powinno być poświęcone wyjaśnieniu sposobu finansowania danego budynku. Inwestycje realizowane głównie ze środków nabywców, lub kredytu bankowego, niosą poważne ryzyko potencjalnych kłopotów finansowych. Dlatego czym większy wkład firma deweloperska posiada, tym większa szansa na sukces zakończenia pomyślnie danej budowy.

Poza wspominanymi tematami zachęcamy też o dopytanie o ilość sprzedanych mieszkań w danej inwestycji, możliwość negocjacji ceny oraz dostępność miejsc garażowych. Z doświadczenia wiemy, że najszybciej i najskuteczniej uzyskać jest kompleksowe informacje właśnie podczas pierwszego, bezpośredniego spotkania z przedstawicielem dewelopera, więc polecamy zasadniczo przepytanie go o wszystkich nurtujące Was kwestie.

Oceń artykuł:

Pytania do dewelopera | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 26 opinii.

Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?


Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google