Źle wykonany remont bez umowy

Źle wykonany remont bez umowy | 795 465 912

Zachęcamy do kontaktu!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas remontu mieszkania? Jak poradzić sobie ze źle wykonanym remontem? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź.

W poniższym artykule podpowiadamy, co zrobić, gdy ekipa źle wykona remont mieszkania bez umowy.

Źle wykonany remont bez umowy 

Wielu nabywców po całym procesie zakupu upragnionego mieszkania bądź domu traktuje dalsze działania po macoszemu. Kończy się to wielokrotnie tym, że zlecając remont firmie wykończeniowej nie zawiera z nią umowy w formie pisemnej. W sytuacji, gdy dojdzie do sporu w obszarze realizacji prac budowlanych może pojawić się więc poważny problem. Oczywiście umowa ustna również ma znaczenie i wykonawca powinien zachować oczekiwany standard oraz rzetelnie wywiązać się ze swoich zobowiązań. Ważne jest to, by w sytuacji, gdy firma nie zrealizowała prawidłowo zleconych prac, być w stanie udowodnić iż ustalenia nie zostały właściwie wykonane. Dodatkowo warto po takim niesatysfakcjonującym nas remoncie dokonać skrupulatnego przeglądu technicznego, który pozwoli dowieść, że prace zostały przeprowadzone nierzetelnie i mieszkanie jest pełne wad oraz usterek. Wtedy też na podstawie takiego profesjonalnego protokołu łatwiej będzie się domagać usunięcia wskazanych nieprawidłowości.

Gdzie zgłosić źle wykonany remont?

Nabywca, który nie jest zadowolony z przeprowadzonego remontu, powinien w pierwszej kolejności zgłosić to właściciela ekipy budowlanej, która dopuściła się zaniechań bądź popełniała określone błędy. Do egzekucji napraw przydadzą się wszelkie utrwalone elementy naszej komunikacji z firmą wykończeniową, tj. SMS-y, e-maile itp. Ważne jest też sporządzenie pisma wraz z datą i żądaniem usunięcia niedociągnięć. Tu bardzo przyda się wspominany już protokół z przeglądu technicznego, który będzie można dołączyć do stworzonego dokumentu – wzory dostępne są w Internecie. Dopiero, jeśli takie pismo wraz z raportem z audytu technicznego nie zadziała, to sprawę można skierować na drogę sądową. Czasem już samo pismo o wszczęciu postępowania sprawi, że firma zobowiąże się do przeprowadzenia napraw. Jeśli, jednak się tak nie stanie to sąd zadecyduje, czy ekipa budowlana powinna wypłacić nabywcy odszkodowanie, naprawić szkody, czy też zwrócić opłaconą zaliczkę. Dlatego też mimo braku umowy powinno się zawalczyć o swoje prawa i jak najbardziej domagać się stosownej rekompensaty.

Oceń artykuł:

Źle wykonany remont bez umowy | 795 465 912
Średnia 5/5 na podstawie 71 opinii.

Chcesz sprawdzić firmę remontową?


Chcesz sprawdzić firmę remontową?

Ustawienia plików cookie

Państwa dane osobowe mogą być używane do personalizacji reklam.

Polityka Prywatności Google